Neohodnoceno

Set: 5x střední řasokoule + velká dóza na kořenu

Dóza – velký kořen + 5 středních řasokoulí

Rozměry dózy: průměr cca 18 cm
Materiál: ručně zpracované recyklované sklo a tropické dřevo

V důsledku ruční výroby, při které je každá dóza originálem, dochází k malým rozměrovým a tvarovým odchylkám a bublinkám.

 

Řasokoule jsou vždy 100% zdravé a zelené.

Dózy jsou poctivě vyráběné v malé dílně v Železném Brodě šikovným sklářem, který s citem tvaruje každou dózu do požadovaného tvaru nad sklářským kahanem, kde teplota dosahuje 1000 stupňů. Díky technologii výroby a použití varného (borosilikátového) skla je odolnost obdivuhodná, i přesto, že jsou dózy velice tenké.

 

Můžeme doručit do:
13.8.2024
Brzy naskladníme
1 890 Kč
set velky koren rasokoule
Tip
14 dní na vrácení zboží
14 dní na vrácení zboží
Pokud se vám produkt nehodí, máte možnost ho vrátit (důkladně zabalený a nepoškozený).
Pohodová domluva
Pohodová domluva
Jsme normální lidé. Je s námi pohodová domluva a ke všemu se stavíme čelem.
Respekt k přírodě
Respekt k přírodě
Přispíváme na výsadbu stromů v ČR. Mechy jsou dováženy ze soukromých zahraničních lesů.
Unikátní design
Unikátní design
Produkty zn. WOODILO byly navrženy našimi designéry a jsou vyráběné velmi precizně ručně.

Řasokoule (latinsky Cladophora aegagropila) je vodní rostlina, která je složena z tisíců jednotlivých řasových vláken, které drží pohromadě. Roste do kulatého tvaru, ale mnohdy je spíše šišatá či jinak nedokonalá.

Ve volné přírodě se rychle množí. Z každé řasokoule může během roku odpadnout cca10 malých chomáčků řasy, ze kterých pomalu, ale jistě, rostou nové řasokoule. Dožívají se tak vysokého věku, že se na planetě vyskytují řasokoule i starší 100 let.

Všechny řasokoule rostou velice pomalu, a to přibližne o 0,5 cm v průměru za jeden rok. Čím je však řasokoule větší, tím se tempo růstu zpomaluje. Velmi staré řasokoule mohou dosahovat velkých rozměrů.

Péče o řasokoule

Řasokoule jsou jedny z nejméně náročných rostlin na planetě. Je známo, že řasy mohou žít v extrémních podmínkách, což lze říci i o řasokoulích. Pokud nenecháte vyschnout vodu v jiejich domečku, je jejich pěstování hračka. Obvykle se jim nic nestane ani v případě, že zapomenete na pravidelnou výměnu vody.

Při dodržení jednoduchých pravidel zvládají i několika týdenní transport. Řasokoule nasáklé vodou umísťujeme do zipovacích sáčků, které perfektně těsní a nepropustí ven žádnou vlhkost. Takto můžeme garantovat 100% jistotu bezpečného doručení rostlin.

Spokojeně mohou žít ve vodě o teplotě 1 – 25 °C, ale bez následků přežívají úplné zamrznutí i teploty vysoko nad 25°C. Čím je však teplota vody vyšší, tím rychleji se v ní množí mikroorganismy, kvůli kterým se voda dříve zkazí a je potřeba ji vyměnit za čerstvou.

Řasokoulím tak k životu stačí pouze pravidelně vyměňovaná voda (1x za 1-2 týdny) a slabé světlo. Díky tomu jsou ideálními rostlinami k pěstování do každé domácnosti i kanceláře.

Pokud jim chcete dopřát trochu luxusu, můžete při každé výměně vody řasokoule jemně proždímat (promasírovat) v umyvadle s vodou. Nejenže se z řasokoulí vyplaví nečistoty, ale předáte jim tím i trochu lásky potřebné k jejich životu. 

Zpět do obchodu