Neohodnoceno

Set: 2x malá řasokoule + malá dóza na kořenu

Dóza na malém kořenu + 2 malé řasokoule

Rozměry dózy: průměr cca 10 cm
Materiál: ručně zpracované recyklované sklo a tropické dřevo

V důsledku ruční výroby, při které je každá dóza originálem, dochází k malým rozměrovým a tvarovým odchylkám a bublinkám.

Řasokoule jsou vždy 100% zdravé a zelené.

Dózy jsou poctivě vyráběné v malé dílně v Železném Brodě šikovným sklářem, který s citem tvaruje každou dózu do požadovaného tvaru nad sklářským kahanem, kde teplota dosahuje 1000 stupňů. Díky technologii výroby a použití varného (borosilikátového) skla je odolnost obdivuhodná, i přesto, že jsou dózy velice tenké.

 

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
1 110 Kč
Kategorie: Přírodní dekorace
Položka byla vyprodána…
set maly koren rasokoule
Tip
14 dní na vrácení zboží
14 dní na vrácení zboží
Pokud se vám produkt nehodí, máte možnost ho vrátit (důkladně zabalený a nepoškozený).
Pohodová domluva
Pohodová domluva
Jsme normální lidé. Je s námi pohodová domluva a ke všemu se stavíme čelem.
Respekt k přírodě
Respekt k přírodě
Přispíváme na výsadbu stromů v ČR. Mechy jsou dováženy ze soukromých zahraničních lesů.
Unikátní design
Unikátní design
Produkty zn. WOODILO byly navrženy našimi designéry a jsou vyráběné velmi precizně ručně.

Řasokoule (latinsky Cladophora aegagropila) je vodní rostlina, která je složena z tisíců jednotlivých řasových vláken, které drží pohromadě. Roste do kulatého tvaru, ale mnohdy je spíše šišatá či jinak nedokonalá.

Ve volné přírodě se rychle množí. Z každé řasokoule může během roku odpadnout cca10 malých chomáčků řasy, ze kterých pomalu, ale jistě, rostou nové řasokoule. Dožívají se tak vysokého věku, že se na planetě vyskytují řasokoule i starší 100 let.

Všechny řasokoule rostou velice pomalu, a to přibližne o 0,5 cm v průměru za jeden rok. Čím je však řasokoule větší, tím se tempo růstu zpomaluje. Velmi staré řasokoule mohou dosahovat velkých rozměrů.

Péče o řasokoule

Řasokoule jsou jedny z nejméně náročných rostlin na planetě. Je známo, že řasy mohou žít v extrémních podmínkách, což lze říci i o řasokoulích. Pokud nenecháte vyschnout vodu v jiejich domečku, je jejich pěstování hračka. Obvykle se jim nic nestane ani v případě, že zapomenete na pravidelnou výměnu vody.

Při dodržení jednoduchých pravidel zvládají i několika týdenní transport. Řasokoule nasáklé vodou umísťujeme do zipovacích sáčků, které perfektně těsní a nepropustí ven žádnou vlhkost. Takto můžeme garantovat 100% jistotu bezpečného doručení rostlin.

Spokojeně mohou žít ve vodě o teplotě 1 – 25 °C, ale bez následků přežívají úplné zamrznutí i teploty vysoko nad 25°C. Čím je však teplota vody vyšší, tím rychleji se v ní množí mikroorganismy, kvůli kterým se voda dříve zkazí a je potřeba ji vyměnit za čerstvou.

Řasokoulím tak k životu stačí pouze pravidelně vyměňovaná voda (1x za 1-2 týdny) a slabé světlo. Díky tomu jsou ideálními rostlinami k pěstování do každé domácnosti i kanceláře.

Pokud jim chcete dopřát trochu luxusu, můžete při každé výměně vody řasokoule jemně proždímat (promasírovat) v umyvadle s vodou. Nejenže se z řasokoulí vyplaví nečistoty, ale předáte jim tím i trochu lásky potřebné k jejich životu. 

Zpět do obchodu