Jak pečovat o mechový obraz či dekoraci? Drží se na nich prach?

Mechový obraz je krásný interiérový doplněk, patřící mezi ty, které rozjasní nejen byt, ale zharmonizují i mysl a uleví unaveným očím například od počítače. Je ale o ně potřeba nějak pečovat? Ptáte se, jestli je mechový obraz náročný? A bojíte se, aby to nebyl dokonalý lapač prachu? Pravděpodobně vás mile překvapíme.

Údržba je velmi snadná a prach není žádnou hrozbou

Péče o mechový obraz je skutečně jednoduchá. Pokud se vám zdá, že se na obrazu nebo dekoraci usazuje prach, je možné je oprášit fénem nastaveným na nízkou teplotu /fénování za studena/, ale i to postačí jednou za x měsíců. Ze zkušenosti se však na mechových obrazech prach ani nijak výrazně nedrží. Případný rám obrazu je pak může otřít navlhčeným hadříkem nebo prachovkou. Co se týče ostatní údržby, ta je v podstatě nulová, obrazy ani dekorace se nekropí, nezalévají a nepotřebují slunce. 

Pokud chcete obraz po čase trochu oživit, sáhněte po osvěžujících sprejích.

Jak dlouho vydrží mechový obraz? 

U obrazů i dekorací velmi záleží na použitém mechu a stylu jeho stabilizace (jak se mech stabilizujeme jsme psali v našem předchozím článku). Ve WOODILO proto používáme jen prémiový mech té nejvyšší kvality. Takový obraz by vám při správném umístění měl vydržet přibližně 10 let.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení