Neohodnoceno

Mechový obraz Unique navržený designérem pro vás podle vašich preferencí

Máte rádi překvapení a dárky? Nebo se nemůžete rozhodnout pro konkrétní mechový obraz? Přesně pro tyto případy jsme připravili možnost objednat si tzn. "tajný obraz", který navrhne náš designér podle vámi vyplněného dotazníku - tedy podle vašich preferencí a interiéru, kam jej chcete umístit. 

 • Rozměry celého obrazu: 56 cm x 34 cm (zavěšení na výšku či šířku) nebo malý standardní 34 x 34 cm
 • Rám: Masivní dřevo v barvě, kterou pro vás vybere designér
 • Obsah obrazu: Kombinace pravých mechů/lišejníků a dřeva
 • Obraz dostane vaše jméno

   

  Obraz bude vyhotoven do 1 týdne od zaplacení.

  Po objednání vám do 2. dne zašleme dotazník k vyplnění.

  Pro tuto variantu vám také rádi zdarma připravíme dárkový poukaz se jménem obdarovaného - zakupte variantu a do poznámky nebo následně odpovědí na přijatý dotazník nám napište, že máte zájem o vystavení poukazu. 

Rozměr
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Značka: WOODILO
3 890 Kč 2 190 Kč od 2 190 Kč
14 dní na vrácení zboží
14 dní na vrácení zboží
Pokud se vám produkt nehodí, máte možnost ho vrátit (důkladně zabalený a nepoškozený).
Doprava zdarma nad 2000 Kč
Doprava zdarma nad 2000 Kč
Pokud nakoupíte nad 2 000 Kč, bude doprava na nás.
Pohodová domluva
Pohodová domluva
Jsme normální lidé. Je s námi pohodová domluva a ke všemu se stavíme čelem.

ikony woodilo

Péče o mechový obraz

I přesto, že mechový obraz obsahuje pravý mech či lišejník, tak se nezalévá. Rostlina je speciálně ošetřena a mumifikována

Obraz by měl být umístěn v místnosti s teplotou od 5-30 stupňů a s vlhkostí vzduchu 40-60 % (vlhkost v tomto rozmezí je velmi důležitá, zajistit ji může zvlhčovač vzduchu, který oceníte i vy). Nesvědčí mu přímé slunce (není odolný vůči UV záření) ani blízké umístění k radiátorům, krbům či klimatizacím. Jinak je velmi nenáročný. Pověsit ho můžete klidně i do úplně tmavého koutu.

Obraz snadno zbavíte prachu pomocí fénu nastaveného na nízkou teplotu (fénování za studena). Rám pak můžete otřít navlhčeným hadříkem.

V případě správného zacházení si mechové obrazy udrží svou krásu cca 10 let.


Unique: Umělecké dílo inspirované přírodou

Každý obraz z kategorie Unique vyrobený v dílně WOODILO je naprostý originál, který lze zakoupit jen v jednom jediném provedení. Nese svůj název a prezentuje určitý děj, přírodu či pocit, stejně jako je tomu u klasicích malířských děl.


Použitý mech / lišejník

Přírody si vážíme, mechy a lišejníky proto zpracováváme jen zakoupené od dodavatelů, kteří je pěstují za tímto účelem ve vlastních lesích (většinou v severských státech). Nezpracováváme žádný z chráněných druhů a "neokrádáme" přírodu.

U většiny obrazů a dekorací se jedná o Dutohlávku sobí - keřovitý lišejník, který roste velmi pomalu. Má přirozeně světlou barvu a je proto ve většině případech obarven přírodním barvivem pro výraznější vzhled.

Mech či lišejník je naložen do přírodního konzervantu a "usušen". Vlhkost obsažená v rostlině se nahradí odbouratelným konzervantem, který pomáhá rostlině udržet svůj přirozený vzhled. Obraz či dekorace může mít po několik dní lehkou specifickou vůni, která vyprchá.

Rostlina, konzervant i použitá barviva jsou čistě přírodní a zdraví naprosto neškodná.

Lišejník ani mech dále neporoste. Není je možné zasadit k namnožení.